Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Houba

Houba je dnes už jedna z punkových stálic, a tak ji snad nemusím nijak široce představovat, nicméně alespoň pár základních informací se hodí vědet.
Skupina pochází z "Ústí pod Labem", jak sama ráda prezentuje, a existuje od r. 1995 (nebo 1993), příjde nato. Berme za počátek vytvoření a nazkoušení prvních písniček, k čemuž došlo právě roku 1995 v garáži jednoho z členů. Ti jsou ve stávající Houbě čtyři - Michal Nosek (zpěv), Martin Nosek (basa, zpěv) - to jsou bráchové-, Jirka Brokl (kytara) a Petr Hrdlička (bicí). I když se jejich věkový průměr udávaný na oficiální stránce pohybuje vysoko nad hranicí průměrného věku člověka, vězte, že je to jedna z nejmladších skupin (věkově) u nás. To však nic nemění na tom, že se dokázala velice rychle proasadit a získat věrné fanoušky po celé náši republice.
Skupina má na svědomí celkem čtyři alba a jeden záznam z koncertu a určitě nějakej ten split s jinou skupinou (např. Houba/Leniwiec - Crazy Bros). Alba jsou to vcelku podařená. Mně osobně se ze starších líbí Pan Káč a ze současnějších Ať von zacvrč, hlavně zvukově je to celkem rozdíl.
No, co jsem věděl, to jsem napsal a pokud toužíte po více informacích, pak celkem podrobnou historii najdete na výše zmiňovaných oficiálních stránkách. Alba a věci kolem Houby se dají celkem lehce sehnat (alespoň po internetu), ale i ve větších městech byste novější CD měli sehnati.

ALBA
Fičící pes (1997)
Hnus fialovej (1997)
Pan Káč (1999)
Kuře punk-pao (2000)
Ať von zacvrč (2002)
U Šílena Nesersrny (2007)